Попередження щодо загального догляду
Догляд за одягом/товаром
Берегти такі природні ресурси, як воду і електрику, мінімально використовувати ці ресурси для догляду за одягом - це наш прямий обов'язок. Мийні засоби, пом'якшувачі одягу і хімічні речовини, що використовуються для догляду за одягом і товаром, можуть не тільки пошкодити одяг, але й забруднити і вплинути на зменшення наших природних ресурсів!!!
Тому
«ДАВАЙТЕ РАЗОМ БЕРЕГИ НАШУ ПЛАНЕТУ І НАШ ОДЯГ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО І ДАВАЙТЕ РАЗОМ ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА НАШИМ ОДЯГОМ/ТОВАРАМИ».
Ви можете зробити свій посильний внесок у захист навколишнього середовища всього лише читаючи бирки з рекомендаціями по пранню і дотримуючись рекомендацій з прання одягу, купленої в наших магазинах або через інтернет, відповідно до рекомендацій на етикетці.
Догляд за одягом, взуттям або іншими товарами, як правило, залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, але також може змінюватися в залежності від особливостей дизайну або функціональності товару. Саме тому не забувайте перевіряти етикетки перед пранням.
Догляд за одягом/товаром, крок перший: прання
- Режим прання одягу/товарів повинен бути підібраний правильно.
- Занадто часте або неправильне прання шкодить як продукції, так і навколишньому середовищу.
- Перед пранням потрібно розсортувати одяг за матеріалом і кольором. Класифікація
- в залежності від делікатності матеріалу:
- Одяг/товари, які слід прати вручну,
- Одяг/товари, які можна прати в машинці в режимі ручного/делікатного прання і
- Одяг/товари придатні для прання в стандартному режимі.
Також слід пам'ятати, що вироби з вовни і шовку, а також одяг ручної роботи, з вишивкою або декоративними принтами потрібно прати окремо від виробів з бавовни.
-
- Залежно від кольору одягу/товарів:
Слід пам'ятати, що вироби які відрізняються за кольором і фактурою, можуть змінити колір, злиняти або деформуватися при спільному пранні!
- При пранні слід помірно користуватися пральним порошком. Усупереч поширеній думці, надлишок прального порошку робить наші вироби не чистіше, а зношує їх.
- Вибрати відповідний пральний порошок - найважливіше в пранні. Ми рекомендуємо використовувати різні порошки для прання білого та кольорового одягу, тому що через відбілювачі, які використовуються в порошках для білого одягу, кольоровий одяг буде швидко тьмяніти і втрачати колір.
- Для прання кольорових виробів ми рекомендуємо використовувати спеціальний пральний порошок «для кольорового одягу».
- Дуже важливо правильно дозувати концентровані засоби для прання, тому що надмірне їх використання веде до втрати кольору і швидкого зношування речей.
- Слід пам'ятати, що у речей є певний термін служби і, відповідно, періодичність прання. Не варто прати речі, якщо вони не дуже брудні. В такому випадку прання можна замінити вивішуванням одягу на свіжому повітрі або чищенням щіткою.
- Не перевантажуйте пральну машинку, оскільки через переповненість машинки речі не перуться добре. Але також не слід включати машинку з дуже малою кількістю речей. Це неекономно і є марнотратним використанням водних ресурсів.
- Температуру прання слід виставляти згідно з етикеткою на виробі. Незважаючи на усталену думку, при низьких температурах речі теж перуться досить добре.
- Через прання при занадто високих температурах речі можуть сісти або розтягнуться і в цілому швидко зношуються.
- Тривалість прання слід вибирати згідно з рекомендованим оптимальним режимом для вашої машинки. Тривалість прання важлива так само, як і вибір порошку і температури.
- Періть речі/товари, попередньо вивернувши їх навиворіт.
- Добре прополощіть одяг/товари. Через залишки порошку або кондиціонера на одязі можуть утворитися вицвілі плями.
- Відразу ж після прання речі потрібно вийняти з машинки і сушити тим методом, який рекомендує етикетка.
- Якщо залишити в машинці на довго різнокольорові речі, вони можуть злиняти.
- Вода для прання не повинна бути занадто твердою. Через високу твердість води речі можуть погано пратись і втрачати колір. Рекомендована твердість не перевищує 3 німецьких градуси (3dH).
- Не використовуйте відбілювачі для прання кольорових речей. Наша компанія LC Waikiki не рекомендує використовувати відбілювачі і для прання білого одягу, тому що вони сприяють швидкому зношуванню речей і шкідливі для навколишнього середовища,
- Якщо на етикетці рекомендується ручне прання, використовуйте для цього прохолодну або теплу воду.
- Перед ручним пранням добре розчиніть пральний порошок у воді, а після прання - ретельно прополощіть речі/товари. Через залишки прального засобу на одязі можуть утворитися вицвілі плями.
- Перед пранням Вашого одягу/товарів застебніть липучки, гудзики і змійки, якщо є.
- Перед пранням зніміть з одягу елементи які відстібаються, якщо вони є.
- Якщо елементи одного кольору відстібаються з Вашого одягу/товару, намагайтеся їх прати разом з основним одягом. Згодом при пранні колір вимивається в будь-якому випадку, якщо прати їх окремо, колір може з часом помітно відрізнятися.
- Якщо елементи, які відстібаються, відрізняються за кольором від Вашого одягу/товару, але самі однакового кольору, намагайтеся ці елементи теж прати разом.
- Намагайтеся не прати пухнасті речі з речами, які можуть цей пух притягувати.
Крок другий: сушка
- Сушіть Ваш одяг так, як вказано на етикетці.
- Не сушіть Ваш одяг/товари під відкритим сонцем. Одяг вицвітає по прямими сонячними променями.
- Не сушіть Ваш одяг/ товари безпосередньо на батареї або обігрівачі, вироби можуть втратити форму.
- Трикотажні вовняні вироби, або вироби що містять шерсть, сушіть, розклавши на рівній поверхні і розправивши їх руками. При розвішуванні такі речі можуть втратити форму.
Крок третій: прасування
- Перед прасуванням вивчіть етикетки виробів і рекомендовані режими прасування, починайте прасування з тих, яким потрібно самий низький температурний режим.
- Для більш ефективного прасування намагайтеся прасувати одяг, поки він ще трошки вологий. Завдяки прасуванню у вологому стані праска не зашкодить одягу і не створить лиснючого ефекту.
- Прасуйте одяг з вивороту.
- Місця з вишивкою, принтом або декоративними елементами ручної роботи легенько пропрасовуйте з вивороту.
- На виробах зі змійкою намагайтеся не прасувати змійку.
- Не пропрасовуйте пластикові етикетки на одязі.
Хімчистка:
- LC Waikiki намагається по можливості виготовляти вироби, які можна прати, адже хімікати, які використовуються для хімчистки, забруднюють навколишнє середовище.
- Тому ми радимо використовувати хімчистку тільки для тих речей, які не можуть бути випрані через плічка, клейову стрічку, павутинку або за наявності делікатних декоративних елементів.
- Віддавайте в хімчистку тільки ті вироби, на етикетці яких зазначено «Хімчистка».